ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2009 (ΓΕΝ. 1993)

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Παρ Οκτ 30, 2009 2:32 am

Αλλο νομιμη και αλλο νομοτυπη Αλεξη μου......
οπως θα ελεγε και ο αλλος Αλεξης. ο τεως γειτονας σου...!!! :wink:
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Οκτ 30, 2009 10:14 am

wp_insider έγραψε:Για καθιστε ρε μαγκες.....
σε αλλα forum εδω μεσα που κατηγορουν ονομαστικα παιδια, δεν σας ειδα και τοσο ευαισθητοποιημενους !!!
Δεν ειπαμε δα και οτι ντοπαρονται τα κοριτσακια !!! απλα αλλαζουν ημερομηνια γεννησης κατα 10, 20, 30+.... μερες.
Ειναι μια γνωστη διαδικασια, που γινεται πιο συχνα τωρα τελευταια, κυριως για να εχουν περισσοτερες πιθανοτητες στις μικρες Εθνικες !!
Ξαφνικα κανετε σαν απατημενες συζυγοι που πιασανε τον αντρα τους με γκομενα ........!!!
Και υποτιθεται οτι ασχολειστε καποια χρονια με το αθλημα.
Ο καθενας κοπτεται για την ομαδα του και οχι για το τι συμβαινει τριγυρω !!
Για ρωτα τον Πετρο, αν ξερει κατι γι' αυτο ?
Σας προτεινω λοιπον, να κανετε μια βολτα απο την ομοσπονδια (στο ασχετο) και να ρωτησετε αν γινεται αυτο, με τι τροπο, και κατω απο ποιες συνθηκες !!! :wink:
Επειδη φιλε μου τυχαινει να μιλας με καποιον που ξερει παρα πολυ καλα τον Πετρο χρονια, οπως ανεφερες πριν, εχω να σου θυμισω οτι ο Πετρος δεν ειναι προπονητης στις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ του πανιωνιου. Ειναι ο πρωτος προπονητης και εχει την μεγαλη ομαδα και τις 93 και πανω. Μηπως θες να πεις τον Τοροσιαδη που ειναι στις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ?
Εγω λοιπον προσωπικα αν θες μπορω να σου φερω οτι στοιχεια θες για το καθε κοριτσακι προσωπικα και να στα δωσω στα χερια σου που αποδεικνυουν οτι αυτα που σου ειπανε για τις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ του πανιωνιου ειναι μπουρδες. Μετα ομως θα παραδεχτεις δημοσια το λαθος σου. Δεν ειναι οτι δειχνω υπερβολικη ευαισθησια σε αυτα τα κοριτσακια αλλα δεν μπορει ο καθενας με το πεπλο της ανωνυμιας να σπιλωνει ομαδες και παιδια χωρις αποδειξεις. Οι ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ του πανιωνιου ειναι ολες μαζυ 20 κοριτσακια και εσυ λοιπον με τα λεγομενα σου θιγεις καποιες απο αυτες.
Βλεπεις κραταω ενα επιπεδο στην ολη ιστορια χωρις ηλιθιους χαρακτηρισμους, που ριχνουν το επιπεδο της συζητησης, γιατι μπορει να εισαι πιτσιρικας, και απλα θελω να σου δωσω να καταλαβεις οτι δεν πρεπει να βαζεις σταμπες χωρις να εισαι σιγουρος για αυτα που λες. Το λαθος σου δεν ειναι τοσο αυτα που λες, αλλα που βαζεις στο στομα σου λογια που δεν εχεις ελεγξει απλα και μονο υοθετοντας αποψεις αλλων. Θελω βεβαια να πιστευω οτι αυτα που λες τα λες απο αγνοια και οχι απο κακοηθεια.
Και εγω εχω ακουσει πολλα για διαφορες ομαδες αλλα επειδη τυχαινει να εχω πολλες γνωριμιες στο χωρο πρωτα βεβαιωνομαι και μετα μιλαω. Οταν θα μιλησω θαναι σιγουρο και μπορω να το αποδειξω σε οποιον θελει οπως εχω κανει σε καποια αλλα θεματα στο παρελθον με καποιους συνομιλητες μας που μαθανε καποια πραγματα και μεινανε αφωνοι.
Αν εχεις και τη παραμικρη αποδειξη γραψτο μου στο pm και σου εγγυωμαι οτι θα το ψαξω και το αποτελεσμα θα το βγαλω εγω δημοσια. Δεν εχω κατι μαζυ σου προσωπικα αλλα μενοχλει αυτο το παραμυθακι του να βγαινει ο καθενας και να πεταει μια βομβα με καλυψη την ανωνυμια του.
Μετα απο 30 χρονια αγωνιστικης παρουσιας στο χωρο μας, σε ολες τις κατηγοριες, ξερω πολυ καλα τι γινεται και πως γινεται, αλλα δεν πρεπει να τα βαζουμε ολα στο ιδιο καλαθι. Χωρις και εγω να θελω να μιλησω ουτε για αστειο για ντοπαρισματα. Και για να κλεισω θελω να γινω απολυτα σαφης. Μιλαω για τις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ του Πανιωνιου. Δηλαδη απο 94 και κατω. :x :x
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Παρ Οκτ 30, 2009 11:54 am

Φιλε Lupo, Ακη...τους ξερω καλα,
(οσο δεν φανταζεσαι) και τον Πετρο και τον Στεργιο και σιγουρα δεν ειναι αυτοι που θα επικροτουσαν η θα ζητουσαν κατι τετοιο !
Δεν μιλαω για 94.... μιλαω για πιο πανω και ξανατονιζω: η Ιστορια γινεται με αποτερο στοχο τις Εθνικες , ασχετο αν ωφελειται απο αυτο και η ομαδα και καταλαβαινουμε το γιατι !!!!!
Μου κανει ομως φοβερη εντυπωση πως τοσα χρονια μεσα στον χωρο πρωτη φορα το ακουτε οτι συμβαινει.....(και σε αγορια)
Επειδη καποιοι το πετυχαν και καποιοι αλλοι το προσπαθησαν, ειναι κατι που διερευσε, μεσα απο τις ιδιες τις ομαδες και ανοιξε την ορεξη μερικων!!!
Οσο για την ανωνυμια μου.....κοτζαμ φωτογραφια εχω βαλει !!!
Και ξαναλεω.... ρωτησε τον Πετρο να σου πει αν συμβαινει και αν γινεται :?:
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό Ypovoleas » Παρ Οκτ 30, 2009 12:08 pm

[size=7]Ginetai kai paraginetai xronia twra,
giati uparxei sxetikos nomos (mono) gia ton a8lhtismo !
Kapoia stigmh 8umamai piasane kai mia h8opoio sto aerodromio pou eixe kanei allagh hmeromhnias gennhshs, alla ta3ideue me to palio diavathrio.
WP_ twra anakalupsate thn Atlantida :?: :?: :?:[/size]
Ypovoleas
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 3:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 30, 2009 1:06 pm

Εγώ ναι. :oops:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Οκτ 30, 2009 4:19 pm

wp_insider έγραψε:Φιλε Lupo, Ακη...τους ξερω καλα,
(οσο δεν φανταζεσαι) και τον Πετρο και τον Στεργιο και σιγουρα δεν ειναι αυτοι που θα επικροτουσαν η θα ζητουσαν κατι τετοιο !
Δεν μιλαω για 94.... μιλαω για πιο πανω και ξανατονιζω: η Ιστορια γινεται με αποτερο στοχο τις Εθνικες , ασχετο αν ωφελειται απο αυτο και η ομαδα και καταλαβαινουμε το γιατι !!!!!
Μου κανει ομως φοβερη εντυπωση πως τοσα χρονια μεσα στον χωρο πρωτη φορα το ακουτε οτι συμβαινει.....(και σε αγορια)
Επειδη καποιοι το πετυχαν και καποιοι αλλοι το προσπαθησαν, ειναι κατι που διερευσε, μεσα απο τις ιδιες τις ομαδες και ανοιξε την ορεξη μερικων!!!
Οσο για την ανωνυμια μου.....κοτζαμ φωτογραφια εχω βαλει !!!
Και ξαναλεω.... ρωτησε τον Πετρο να σου πει αν συμβαινει και αν γινεται :?:
Τωρα ερχεσαι στα λογια μου Βασιλη. Συμφωνω απολυτα σε αυτα που διευκρινιζεις τωρα για τον Πετρο, και τον Στεργιο. Εγιναν και γινονται αλλα οχι στις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ του πανιωνιου. Αυτο ηθελα να γινει κατανοητο. Απο κει και περα ειμαι υπερ της γνωμης οτι ειναι μικροπρεπειες αυτα τα πραγματα κι ας γινονται σε οποιονδηποτε συλλογο. Ειναι ο κομπλεξισμος ομαδων, γονεων, προπονητων που επικροτουν τετοιες καταστασεις.
Και στο ξαναλεω οτι δεν το ακουω πρωτη φορα αυτο το κολπακι. Και πιο παλια γινοταν αλλα σε μικροτερη κλιμακα. Τωρα εχει ξεφτιλιστει αποτι μαθαινω.
Και οσο για την φωτο, οσο ειμαι εγω σε αυτη που χω βαλει αλλο τοσο εισαι και εσυ. Βαλε καμμια να φαινεσαι ρε κοπελι. Παρε παραδειγμα απο την δικια μου στο fb. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Σάβ Οκτ 31, 2009 1:28 am

Ενταξει Ακη
χαιρομαι που καταλαβες τι εννοω
νασαι βεβαιος οτι ειμαι αντικειμενικος, ακομα και αν με ποναει κατι !!!
Μονο που δεν ειμαι Βασιλης ?? ισως εννοεις τον Κ...!!!
και η φωτογραφια ειναι πραγματικη.... 24 years ago :wink:
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό kagelo21 » Πέμ Νοέμ 12, 2009 5:01 pm

wp_insider, ξεκίνησες με τη Γλυφάδα (δε ξέρω εάν έχεις δίκιο ή όχι) και μετά "πέταξες" και 3-4 ονόματα άλλων ομάδων χωρίς να το σκεφτείς καθόλου. Επειδή το να λέμε αέρα κάποια πράγματα χωρίς να μπορούμε να τα υποστηρίξουμε (με στοιχεία) είναι πολύ εύκολο, θα σε πρακαλούσα να βγάλεις από τη λίστα σου την ομάδα του Ηλυσιακού. Εάν επιμένεις θα πρέπει να δώσεις ονόματα, αν ξέρεις βέβαια, που πολύ αμφιβάλω μιάς και ξέρω από μέσα ότι κάτι τέτοιο δεν έπαιξε και ούτε πρόκειται να παίξει.
kagelo21
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 12, 2008 1:36 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό opolo » Κυρ Νοέμ 15, 2009 9:17 pm

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - Ν.Ε. ΠΑΤΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.
opolo
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Σεπ 10, 2008 4:13 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Δευτ Νοέμ 16, 2009 8:29 pm

wp_insider έγραψε:Ενταξει Ακη
χαιρομαι που καταλαβες τι εννοω
νασαι βεβαιος οτι ειμαι αντικειμενικος, ακομα και αν με ποναει κατι !!!
Μονο που δεν ειμαι Βασιλης ?? ισως εννοεις τον Κ...!!!
και η φωτογραφια ειναι πραγματικη.... 24 years ago :wink:
Τελικα συμφωνουμε αλλα επειδη δεν εχω συγκεκριμενα στοιχεια για αλλους δεν εκφραζω κατηγορηματικη αποψη. :P
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Παρ Δεκ 04, 2009 3:06 pm

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΧΑΝΙΑ
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ
Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Παρ Δεκ 04, 2009 9:08 pm

Α' ΟΜΙΛΟΣ (ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ)
1. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
2. ΓΛΥΦΑΔΑ
3. ΗΡΑΚΛΗΣ
4. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
5. ΛΑΡΙΣΑ
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Σάβ Δεκ 05, 2009 5:57 pm

Σε ενα σχετικα ευκολο παιχνιδι για την πρωτη θεση στον Β' ομιλο, ο ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ κερδισε τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ 9-3.
Στον Λαιμο, για τον Α' ομιλο, σε ενα δυσκολο παιχνιδι η ΓΛΥΦΑΔΑ "καθαρισε" την ΛΑΡΙΣΑ με 7-5 παρα το "πολυ θορυβωδες" κοινο της και περασε 2η, με 1ο τον ΗΡΑΚΛΗ που τερματισε αηττητος.
Ετσι αυριο για την 4αδα εχουμε τα χιαστι παιχνιδια στις 10:00 πμ :

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Αγ. Κοσμας)
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βουλιαγμενη)

ενω το απογευμα θα παιξουν οι 2 νικητες μεταξυ τους για 1η και 2η Θεση
και οι 2 ηττημενοι για 3η και 4η θεση.....8)
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Δευτ Δεκ 07, 2009 12:17 am

Στο τελικό του πρωταθλήματος κορασίδων

ΤΡΙΤΩΝ Αμαρουσίου - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10 - 4

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2009

Τ Ρ Ι Τ Ω Ν Α.Ο. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Η καταταξη:

1. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
2. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
3. ΓΛΥΦΑΔΑ
4. ΗΡΑΚΛΗΣ
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό opolo » Δευτ Δεκ 07, 2009 2:19 am

Δικαιη περα για περα η πρωτη θεση του Τριτωνα.Ομαδα συνολο & πειθαρχειμενη.Παρακολουθησα καποιους αγωνες & απο τους δυο ομιλους ειδα βεβαια προσπαθειες απο ομαδες που ηθελαν να διακριθουν(Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ-ΧΑΝΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ) (ΗΡΑΚΛΗΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ) αλλα για διαφορους λογους η καθεμια δεν τα καταφεραν.Για μια ακομα φορα θα τονισω οτι θα πρεπει παραγοντες διαιτητες & γονεις να σταματησουν τα μαγειρεματα...............ΔΕΝ μπορει να γινονται σκορ σ'αυτη τη κατηγορια ωστε να μαγειρευται στο ποιες ομαδες θα παιξουν στα χιαστη.Ειναι κριμα το αθλημα αυτο να εχει κολλησει τοσα χρονια σ'αυτη τη νοοτροπια & μαλιστα σε τοσο χαμηλες κατηγοριες.Γ'ιαυτο το λογο η ομοσπονδια δεν θα πρεπει να αναρωτιται για την καταντια των εθνικων ομαδων & γιατι δεν βγαινουν νεα ταλεντα.Στο μικρο τελικο για την ιστορια ν'αναφερουμε οτι η Γλυφαδα επικρατησε του Ηρακλη με 12-7.Εδω ειμαστε να τα ξαναπουμε, απλα θα λειψω μερικες μερες απο αυριο.Αν παντως εχει καποιος τα αποτελεσματα απο τουσ ομιλους ας τα βαλει & θα δειτε γιατι σταζω πικρα..............?
opolo
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Σεπ 10, 2008 4:13 pm

Δημοσίευσηαπό Ypovoleas » Δευτ Δεκ 07, 2009 11:52 am

Thn Kyriakh to prwi egine h megalh ekplh3h.....
O Paniwnios 8-6 ton Hraklh :?: :?: :?:
kai o Tritwn 9-3 thn Glufada (to skor adikei thn Glufada)

Etsi ftasame ston mikro teliko pou h Glufada (exontas 4 koritsia me pureto apo thn Trith) ekane thn upervash, mphke dynata sto paixnidi kai eftase na prohgeitai tou Hraklh kai me 6 goal diafora. Teliko skor 12-7 kai 3h 8esh gia thn Glufada pou gurise stis epituxies meta apo 3 xronia !!! Bravo Evi :!:

Ston teliko polu eukola o Tritwn nikhse ton Paniwnio 10-4 kai apedei3e gia mia akomh fora oti exei thn kaluterh omada!!! Bravo Stefanako :!:

Kata genikh omologia kaluterh paixtria h mikrh Termatofulakas ths Glufadas ('95) me apokrouseis pou 8a zhleuan kai andres termatofulakes ths A1.

Kales omades o Hraklhs pou a3ize ena metalio (as prosexe me ton Paniwnio) alla kai h Larisa :wink:
Τελευταία επεξεργασία από Ypovoleas και Δευτ Δεκ 07, 2009 8:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ypovoleas
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 3:03 pm

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Δευτ Δεκ 07, 2009 2:43 pm

Πολυ καλες οι ομαδες του Τριτωνα Αμαρουσιου, του ΑΝΟ Γλυφαδας, και του Ηρακλη, αξιζαν το μεταλλιο. 8) Λιγο πιο πισω αν και ηρθε 2ος ο Πανιωνιος !!

Πραγματικα πολυ καλη και η τερματοφυλακας της Γλυφαδας με καταπληκτικες ενεργειες βοηθησε την ομαδα της να ανετρεψει τα εις βαρος της προγνωστικα με τον Ηρακλη!!!

Τον Φεβρουαριο στο πρωταθλημα του 2010 η Γλυφαδα προβαλει σαν το βασικο φαβορι !!! :wink:
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό tovarich » Δευτ Δεκ 07, 2009 5:23 pm

Εκτός και αν ελεγχθούν οι ηλικίες. :wink:
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Τρί Δεκ 08, 2009 8:37 pm

Ενα πραγμα μονο με στεναχωρησε απο την παρουσια του ΑΝΟ Γλυφαδας :cry:
Ολες οι ομαδες κατα την διαρκεια των αγωνων και στους 2 ομιλους ηταν με τις φορμες τους, τα μαγιω τους, τις τσαντες τους και τα μπουρνουζια τους!

Η Γλυφαδα για μια ακομη φορα ειχε την "πολυχρωμια" της, σαν τον φτωχο συγγενη !!! :oops:
Αλλιως την ξεραμε την Γλυφαδα.
Αραγε με τοσα κοτερα στην μαρινα, και τοσους επιχειρηματιες στο συλλογο δεν υπαρχουν 1500 € να ντυθουν τα κοριτσακια :?:

Ακουσα και κατι καλο : "....... η Γλυφαδα ηταν στην 3αδα γιατι απουσιαζε απο τον παγκο ο μαυρος γατος" :P
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron